Google WebView hakkında açıklama yaptı

0

Google WebView

Google WebView tarafında yaşanan sorunla ilgili açıklama yaptı. Bu sorun nedeniyle birçok Google servisi kısa süreli çökmüştü.

Google WebView için çalışıyor

Android’de WebView, Mart ayında Gmail, Google Pay ve çeşitli bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere onlarca uygulamanın çökmesine neden oldu. Kalıcı bir düzeltme yayınlanmadan önce sekiz saate kadar süren hatanın ciddiyeti, Google’ı zor durumda bıraktı.

Yeni bir durum raporunda Google, çökmenin nedenlerini ve uygulamayı planladığı WebView iyileştirmelerini ayrıntılarıyla açıkladı. Google WebView’de test edilen bir özellikteki hata kaynaklı çökme yaşandığını bildirdi. Sorunu çözmek için Google’ın, otomatik ve manuel güncellemeler için Google Play üzerinden hem Chrome hem de WebView’ın yeni sürümlerini yayınladı.

Uzun vadede Google benzer bir sorunla karşılaşmamak adına WebView güncellemelerini hızlandırmak istiyor. Google ayrıca bunun için ortaklarıyla birlikte çalışacağını da bildirdi.

Google, bir diğer çözüm olarak ise ‘Güvenli Mod’ açılışıyla bu tip sorunların önüne geçmek istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>