Google yapay zeka biriminden sürpriz ayrılık

0

Google yapay zeka

Google yapay zeka biriminde lider pozisyonda görev yapan Margaret Mitchell’i işten çıkardı. Bu ayrılık, büyük bir sürpriz oldu.

Google yapay zeka lideri işten çıkarıldı

Üst düzey yönetici kadrolarında periyodik olarak değişiklikler aslında alışık olduğumuz bir durum. Ancak bu ayrılıklar genellikle yeni bir fırsat bulunmasıyla oluyor.

Google’da yapay zeka biriminde ise bunun aksine sürpriz bir ayrılık yaşandı. Margaret Mitchell, Google’da yapay zeka biriminde lider pozisyonda göreve başlayalı henüz birkaç ay olmuştu. Google’ın işten çıkarma nedeni olarak ise şirketin etik kurallarına uygun olmayan davranışlar sergilenmesi gösterildi. Ayrıca Mitchell’in şirketin hassas ve gizli bilgilerini de sızdırdığı iddia edildi.

Ancak Google’ın yapay zeka biriminde ilginç olaylar yaşanıyor. Şirketin çalışanlarından Alex Hanna paylaştığı bir tweette, Google’ın Mitchell ve eski lider Gebru’ya karşı karalama kampanyası yürüttüğünü yazdı. Hanna, özellikle de Google’ın istediğini yapmayan çalışanlarına karşı sert bir tutum izlediğini belirtti. Benzer bir şekilde birkaç ay önce Gevru da şirket politikasını eleştirdiği ve bazı personellere tahammülsüz davrandığı gerekçesiyle işten çıkarılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>