Google yapay zeka destekli fotoğraf hizmetini sonlandırıyor

0

Google yapay zeka

Google yapay zeka destekli fotoğraf hizmetini sonlandırma kararı aldı. Beklenen ilginin görülememesi, Google’ın bu konuda kesin bir adım atmasına neden oldu.

Google yapay zeka destekli fotoğraf hizmeti Haziranda bitiyor

Kullanıcıları için kolay ve pratik hizmetler sunmak isteyen Google, özellikle de yapay zeka destekli hizmetler üzerinde çalışıyor. Ancak bu hizmetler, bazen beklenildiği kadar ilgi göremeyebiliyor.

Google tarafından sunulan Google Fotoğraflar’ı veri kaynağı olarak kullanılan yapay zeka destekli sistem de bunlardan biriydi. Bu yapay zeka hizmeti, kullanıcıların Google Fotoğraflar’a yüklediği fotoğraflar arasından seçim yapıyor ve fotoğraflar üzerinde düzenlemeler gerçekleştiriyor. Fotoğrafları düzenleyen ve kolaj gibi çeşitli çalışmalar yapan bu yapay zeka, hazırladığı çalışmayı kullanıcıyla paylaşıyor. Hatta bu fotoğrafın bastırılması için de bir hizmet sunuyor.

Ancak bu hizmet, kullanıcılardan beklediği ilgiyi göremedi. Google bu konuda oldukça radikal bir karar alarak hizmeti sonlandıracağını açıkladı. Haziran ayının bitimiyle sonlandırılacak olan hizmeti kullanabilmek için aylık 8 dolarlık abonelik ücreti alınmaktaydı. Salgın döneminde de kullanıcı kitlesi bir hayli azalan bu hizmet, artık sonlandırılıyor. Google’ın benzer özelliklerde ancak farklı bir stratejiyle yeni bir hizmet duyurup duyurmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>