Google yapay zeka için önemli bir karar aldı

0

Google yapay zeka

Google yapay zeka kurulu için kritik bir karar aldı. Bu kararla birlikte, Google için yapay zeka tarafında işlerin pek de yolunda gitmediğini söyleyebiliriz.

Google yapay zeka kurulunu dağıtıyor

Google, sağlık alanındaki yapay zeka çalışmaları için 2014 yılında DeepMind’ı satın almıştı. Bu satın almayla, Google’ın sağlık sektörü için yenilikçi yapay zeka sistemleri geliştirmesi hedefleniyordu. Hatta 2016 yılında DeepMind için inceleme kurulu da kurulmuştu. Bu kurulla, çalışmaların yürütmesi ve denetlenmesi planlandı.

Ancak Google, kritik bir karar alarak bu DeepMind kurulunu tamamen kapatma kararı aldı. Daha önce bu kurulda değişiklik yapması beklenen Google’ın bu kadar kritik bir karar alması, yapay zeka alanındaki işlerin pek de iyi gitmediğini gösteriyor.

Google ayrıca geçtiğimiz aylarda etik yapay zeka kurulunu da kapatma kararı almıştı.

DeepMind Health’in önümüzdeki günlerde bu kapatma kararıyla ilgili açıklama yapması ve edindiği bilgileri paylaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>