Google yapay zeka servisinde önemli gelişme

0

Google, yapay zeka servisi Assistant’ın başka geliştiriciler tarafından da kullanılmasını sağlayacak bir Software Development Kit yayınladı.

Google Assistant SDK sayesinde artık isteyen her geliştirici ve donanım üreticisi, içinde Google’ın yapay zekası servisinin yer aldığı kendi donanım ve yazılım servislerini geliştirebilecek.

Şimdilik Google Assistana sadece Android cihazlar üzerinde çalışıyor olsa da SDK sayesinde pek çok farklı cihazda Google’ın yapay zekasını çalıştırmak mümkün olacak.

Öte yandan Google’ın bu hizmeti ücretsiz olmayacak. Google Assistant SDK üzerinden kendi yapay zeka ürünlerini geliştirmek isteyenlerin Google ile iletişim kurarak uygun bir ücretlendirme modelinde anlaşması gerekecek.

Google bu yeni hizmeti sayesinde, yapay zeka çağında da, Android’de olduğu gibi, çok sayıda üreticiyle ortaklık kurarak kendi yapay zeka ekosistemini oluşturacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>