Google yayıncılara 1 milyar dolar ödeyecek

0

Google yayıncılara

Google yayıncılara ödeme yaparak, bu alandaki trafiğin sürekli artmasını hedefliyor. Bunun için 3 yılda 1 milyar dolarlık bütçe ayrıldı.

Google yayıncılara yönelik planlama yapıyor

Google News Showcase, şu anda iki ülkede hizmete başladı. Önümüzdeki günlerde küresel pazarda önemli bir yer edinmesi beklenen bu hizmet için Google, yeni bir yol da izliyor.

Google, yeni bir haber deneyimi sunmak isteyen yayıncılara 3 yıllık süreçte toplamda 1 milyar dolarlık ödemeye yapmayı planlıyor. Bunun için okuyuculara doğru bilgi sağlayacak içerik küratörü de sunulacak. Yayınlanan bir blog gönderisi Google CEO’su Pichai, 1 milyar dolarlık yatırımla uzun vadeli desteklerini duyurmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Brezilya ve Almanya’da kullanıma sunulacak Google News Showcase, Android’de Google Haberler uygulamasıyla sunulacak. Uygulamanın iOS’a gelmesi ise biraz zaman alacak. Google, yayıncılara yönelik sunduğu desteklerle içerik piyasasını daha fazla hareketlendirmeyi hedefliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>