Google yerel restoranları destekleyecek

0

Google yerel restoranlar

Google yerel restoranları destekleyerek, bölgedeki küçük ölçekli satıcıları korumaya çalışacak. Bunun için kullanıcılara yakınlardaki yerel restoranlar gösterilecek.

Google yerel restoranları korumaya çalışıyor

Google arama sonuçlarına eklediği yeni widget ile dikkat çekti. ‘Yerel Restoranları Destekle’ isimli bu widget ile kullanıcılar artık paket servisleri keşfedebilecek. Yaptıkları arama sonuçlarında yakınlardaki paket servisleri öğren denildiğinde, etraftaki yerel restoranlar gösterilecek.

Ayrıca bu arama sonucunda kullanıcılara teşekkürler ve hemen ara isimli iki seçenek sunuluyor. Teşekkürlere basıldığında pencere kapanırken, hemen ara seçeneğinde Google Haritalar penceresine yönlendirme sağlanıyor. Google Haritalar, bulunduğunuz veya istediğiniz bir konumdaki paket servis hizmetine sahip restoranları listeliyor. Böylelikle Google tarafından yerel restoranlar desteklenmiş oluyor.

Google’ın sunduğu bu yeniliğin arkasındaki ana nedenlerden biri ise rekabet hukukunun gereklilikleri yer alıyor. Rekabet Hukuku kapsamında Google, küçük işletmeleri büyük işletmelere karşı korumaya çalışacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>