Google’ın akıllı asistanı nasıl olacak?

0

Dünyada bir “sesli asistan” furyası yaşanıyor. 2014 yılında tanıtılan Amazon Alexa‘nın ardından şimdi de 7 inç boyutlu ekrana sahip Amazon Echo Show tüketicilerle buluştu. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Apple da Siri destekli asistan hoparlörü HomePod’u tanıtmıştı.

					
					

Gelen bilgiler ise, Google‘ın çok yakında Amazon Echo Show‘a rakip olacak bir ürün ile kullanıcıların karşısına çıkacağı yönünde.

Google sesli asistanı nasıl olacak?

Akıllı ev pazarındaki yarışta Google‘ı rakiplerine yaklaştıracak bu ürün, şimdilik “Manhattan” kod adıyla alınıyor ve Echo Show‘da olduğu gibi 7 inç boyutlu ekranla geleceği söyleniyor.

YouTube, Google Asistan, Google Photos ve video arama özelliklerini bünyesinde barındıracak bu akıllı asistan, Nest ve diğer akıllı ev ürünlerini de kontrol edebilecek. Android işletim sistemi kullanacak cihaz, bu sayede üçüncü parti uygulamalardan da faydalanabiliyor olacak.

Şimdilik Google akıllı asistanının ne zaman resmi olarak tanıtılacağı bilinmiyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>