Google’dan sürpriz backup uygulaması

0

Fidye virüslerinin saldırılarıyla şok yaşayan dünyada backup almak yeniden önem kazanmaya başladı. Bulut çağında ise bu işlemin artık çok daha kolay olduğu inkar edilemez. Bireyler ve işletmeler, backup almak yerine, dosyalarını bulut üzerinde saklayarak, teknik problemler veya dijital saldırılar sırasında önemli verilerin kaybetme riskini bertaraf ediyorlar.

Google şimdi bu süreci çok daha kolaylaştıracak bir masa üstü uygulamasını duyurdu. Google’ın Backup and Sync ismini verdiği yeni masa üstü uygulaması hem Windows hem de Mac sistemleri üzerinde çalışıyor ve dosyaların bulut üzerinde depolanmasını ve senkronize edilmesini çok kolaylaştırıyor.

Uygulamayı bilgisayarınıza kurduktan sonra, Google Drive hesabınızın şifresini girmeniz ve senkronize edilecek klasörlerinizi seçmeniz yeterli oluyor. Bu noktadan sonra seçtiğiniz klasörlerdeki tüm dosyalar buluta yükleniyor ve klasörlerde her değişiklik yaptığınızda, bir dosyayı save ettiğinizde, uygulama değişen dosyaları otomatik olarak senkronize ediyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>