Google’dan yapay zekalı iş arama motoru

1

Google iş arayanlar için yeni bir imkanı devreye sokuyor: Yapay zeka.

Dünyada pek çok insan yapay zeka nedeniyle işlerini kaybedeceğini düşünüp endişelenirken Google’ın yeni yapay zeka servisi insanların iş bulmasını kolaylaştıracak.

Google’ın bugün duyurdu yapay zekalı iş arama servisi, temel olarak bütün büyük iş arama motorlarını takip edip araştırarak, kullanıcıya uygun tüm iş ilanlarını bir araya getiriyor. Sistemin takibini yaptığı iş ilanları servisleri arasında LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder ve Facebook gibi kaynaklar yer alıyor. Elbette şimdilik Türk siteleri bu sisteme dahil değil ancak Google’ın sistemi yerelleştirmesinin ardından Türk iş ilanı sitelerinin de hizmete dahil olması bekleniyor.

Nerede çalışmak isterdiniz?

Kullanıcıların iş aramak için, “yakınımdaki işleri ara” gibi bir komut vermesi gerekiyor. Daha önceden girmiş olduğu bilgilere göre kullanıcıyı tanıyan sistem, onun ilgisisini çekebilecek iş ilanlarını da bir arada topluyor. Kullanıcılar dilerlerse, arama kriterlerini manuel olarak genişletebiliyorlar. 

Google, böyle dünyada her gün yüz milyonlarca insanın takip ettiği “iş ilanı” alanında dünyanın en önemli oyuncusu olmak üzere önemli bir adım atmış oldu. 

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>