Googlefier uygulaması büyük kolaylık sağlıyor

0

Googlefier uygulaması

Googlefier uygulaması ile isteyen kullanıcılar Google hizmetlerini telefonlarına kolayca yükleyebiliyor. Özellikle de Huawei kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanıyor.

Googlefier uygulaması ile Huawei kullanıcılarına kolaylık

Google ile Huawei arasında yaşanan gerginlik, Huawei’nin ABD tarafından büyük bir ambargo görmesiyle devam ediyor. Yasaklar nedeniyle Huawei kullanıcıları, Google hizmetlerini de yükleyemiyor.

Geliştiriciler, kullanıcıların yaşadığı sorunu çözebilmek için çok hızlı bir şekilde harekete geçmiş durumda. Googlefier isimli uygulamayla kullanıcılar Google uygulamalarını HUawei ve Honor marka telefonlarına yükleyebiliyorlar. Tüm sürecin tek bir uygulama içinde yer alması, kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Ancak bu uygulamaların lisanssız bir şekilde yüklendiğini de söylememiz gerekiyor. Google ise lisanssız uygulamalar konusunda kullanıcıları uyarıyor. Bu uygulamaların kararlı bir şekilde çalışmayabileceği ve cihazların pil ömrünü olumsuz etkileyebileceği belirtiliyor. Ancak Huawei kullanıcıları için başka bir çare olmadığı düşünüldüğünde, geliştiriciler tarafından sunulan Googlefier’in kısa vadede önemli bir çözüm sunduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>