GoPro kamera API’sini geliştiricilere açıyor

0

Aksiyon kameraları üreticisi GoPro, başka geliştiricilerin de GoPro özelliklerini kullanarak farklı uygulamalar geliştirebilmeleri için  Hero 9 Black’in API’sini geliştiricilere açacağını duyurdu.

Daha fazla GoPro uygulaması

Böylece GoPro Hero 9 ve muhtemelen sonrasında gelecek yeni kameralar da, Android veya iOS işletim sistemi gibi, farklı üreticilerden gelen uygulamalar ve donanımlarla daha uyumlu olacak.

Örneğin, şimdiden bir denizcilik şirketi, yat sahipleri için, teknelerin sağını, solunu hatta suyun altındaki sathı GoPro kameralarıyla gözleyerek yanaşma ayrılma manevraları yapmak isteyen yatçılar için, kokpitteki kontrol panelinde kullanılan uygulamasına GoPro kameralarını entegre etmeye başladı.

Böylece kaptanlar, baka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, yatın mevcut kontrol yazılımları içinden, GoPro kameralarına kablosuz olarak bağlanıp görüntü alabilecekler.

Bakalım rakip aksiyon kamera geliştiricileri bu hamleye nasıl bir cevap verecek?

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>