GoPro’da işler iyi değil

0

Drone pazarına yeni adım atmış ve Hero 5 kameralarıyla da büyük sükse yapmış olan GoPro’nun üçüncü çeyrek finansal rakamları, işlerin umdukları gibi gitmediğini ortaya koydu.

Geçen yıl aynı dönemde 400 milyon dolarlık satış gerçekleştiren GoPro bu yıl üçüncü çeyrekte sadece 241 milyon dolarda kaldı.

Yıllık gelir beklentisinde büyük çöküş

Bu sırada 2016 için toplam gelir beklentisi de 1,5 milyar dolardan 1,3 milyar dolara düştü. Ünlü kamera üreticisinin yaşadığı bu sorun, firmanın yeni kamerasını ve drone’ları üretmekte yavaş kalmasından kaynaklanıyor. Üretim problemleri yüzünden piyasaya yeterince ürün sunamayan GoPro, beklediği satış başarısını da yakalayamadı.

Eğer üretim sorunları çözülemezse, dördüncü çeyrekte de beklentilerin çok altında kalacak satış performansı ile yıl sonu toplam gelirinin 1 milyar dolar seviyesine düşme tehlikesi bulunuyor.

Kötü rakamların açıklandığı finansal raporların ardından şirketin hisseleri de %7’in üzerinde düşüş göstererek 10 doların altına indi. Firmanın hissedarları şu anda çirketin CEO’su Nicholas Woodman’a ateş püskürüyorlar. İki yıl önce 80 dolar olan hisse fiyatlarının 10 doların altına kadar inmiş olması hem yatırımcılar için büyük bir zarar anlamına geliyor hem de şirketin geleceğini tehlike altına sokuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>