Görüntü işleme için büyük fonlama!

0

Görüntü işleme

Görüntü işleme startupı olan Spectral Edge, 5.3 milyon dolarlık fon aldı. Verilen destek ile görüntü işleme konusunda telefon ve diğer elektronik cihazlarda önemli gelişmeler yaşanabilir.

Görüntü işleme için Spectral Edge

İngiltere merkezli startup Spectral Edge, mevcut yatırımcılar Parkwalk Advisors ve IQ Capital’den 5,3 milyon dolarlık bir fon alldı. 2014 yılında Doğu Anglia Üniversitesi’nde akademik araştırmadan çıkarılan ekip, fotografik görüntüyü gerçek zamanlı olarak geliştirmek için makine öğrenme teknolojisini de kullanan bir teknik geliştirdi.

Akıllı telefon donanımı olarak sunulduğunda, bu teknolojinin beyaz dengeleme ve bokeh işleme gibi çeşitli konularda yardımcı olabileceği belirtiliyor.

Şu anda tüm görüntülerde (akıllı telefonlarda) beyaz dengeleme için gerçek bir çözüm yok. Bu nedenle, görüntünün alanları aşırı mavi veya sarı renklerle elde ediliyor. Ancak startup ekibi bu sorunu çözdüklerini iddia ediyor.

Yeni fonlama, Spectral Edge’in makine öğrenimi ve gömülü yazılım geliştirme konularında uzmanlar için planlanan işe alımlarla birlikte Ar-Ge ekibini 12’ye çıkararak teknolojisini ticarileştirme çabalarını hızlandırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>