Gözlemlenebilirlik raporu yayınlandı

0

Gözlemlenebilirlik raporu

Veri yönetimi platformu üreticisi Splunk, Enterprise Strategy Group ile birlikte, kuruluşların nasıl çalıştığını şekillendirmede gözlemlenebilirliğin ilk hamlelerden ana akım işlere nasıl geçtiğini inceleyen ikinci bir yıllık küresel rapor olan State of Observability 2022’yi bugün yayınladı.

San Francisco merkezli Splunk’ta kıdemli başkan yardımcısı ve gözlemlenebilirlik genel müdürü Spiros Xanthos’a göre, araştırmacıların bulduğu en büyük paket servis araştırmacıları, en sofistike gözlemlenebilirlik uygulayıcılarının (araçları kullanma konusunda üç veya daha fazla yıllık deneyime sahip olanlar) şirketlerinin yüzde 90 gibi büyük bir oranda kesinti maliyeti.

Araştırmadaki diğer önemli veriler ise şu şekilde oldu:

♦ Gözlemlenebilirlik liderleri, gözlemlenebilirliğe yapılan yatırım sayesinde, planlanmayan kapalı kalma süresi veya performans düşüşü için yüzde 69 daha iyi ortalama çözüm süresi (MTTR) bildiriyor.

♦ Liderlerin yüzde 66’sı uygulama performansına ilişkin görünürlüklerinin mükemmel olduğunu bildiriyor. Benzer şekilde, liderlerin yüzde 64’ü güvenlik durumlarının görünürlüğünün mükemmel olduğunu bildiriyor.

♦ Dahili olarak geliştirilen uygulamaları çalıştırmak için genel bulutu kullanan kuruluşların yüzde 36’sı (ve liderlerin yüzde 47’si) bugün üç veya daha fazla farklı genel bulut kullanıyor ve yüzde 67’si bunu 24 ay içinde yapmayı bekliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>