Grab fintech platformunu başlattı

0

Grab fintech

Grab fintech platformu ile Asya’daki en yenilikçi şirketlerden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Grab fintech platformu, Asya ekonomisine yenilikler getiriyor.

Grab fintech platformu neler sunuyor?

Grab, yeni hizmeti ile mobil ve peer-to-peer ödemelerini de içerecek şekilde portföyünü genişletiyor. Yeni planlama ile bu hizmetine sigorta ve mikro finans çalışmalarını da ekledi.

Yeni finansal hizmetler, krediler ve sigorta işlemleri için Grab Credit Saison ve Chubb ile ortaklıklarıyla yürütülecek.

Tüketici kredisi girişimi, Grab ekosistemindeki fintech platformu olan Grab Financial lansmanının bir parçası olarak açıklandı. Grab’ın tüm tekliflerini kapsayan, Grab Financial teklifleri: ödeme hizmetleri, hediyeler ve sadakat hizmetleri, finansal hizmetler ve acente hizmetleri dahil birçok yeniliği içeriyor.

Dünya Bankası’na göre banka hesap detayları, gelir ve harcama alışkanlıkları ya da mevcut borç gibi geleneksel veri noktalarını analiz ederek bankaların kredi ve risk derecelendirmelerini zorlaştıran bir durum var. Güneydoğu Asya’daki yetişkinlerin sadece yüzde 27’sinin bir banka hesabının olması bu alandaki girişimlerin önünü tıkıyor. Ancak Grab, yeni çözümleriyle bu çalışmalara hareketlilik kazandıracak gibi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>