Grab, online ödeme servisini satın aldı

0

Uber’in önemli rakiplerinden biri olan araç paylaşım servisi Grab, 100 milyon dolar ödeyerek bir online ödeme servisini satın aldı.

Endonezya temelli bir ödeme start-up’ı olan Kudo için 100 milyon dolar ödeyen Grab, böylece kendi ödeme servisi olan araç paylaşım uygulaması olarak ayrıca bir avantaj elde etmiş oluyor.

Endonezya’da özellikle banka hesabı olmayan kullanıcıları ve küçük köy yerleşimlerinde yaşayan, bankaya erişim imkanı bulamayan ama online alışveriş ihtiyacı duyanları hedefleyen Kudo ülkede önemli bir kullanım oranına sahip. Grab’ın da Endonezya’da önümüzdeki 4 yıl içinde önemli oranda yatırım yapma sözü bulunuyor. Dolayısıyla şirketin Kudo’ya yatırım yapması sürpriz değil. 

Grab aynı zamanda Güney Doğu Asya’da Uber’in en büyük rakibi olarak kabul ediliyor. Endonezya ise 250 milyon kişilik nüfusu ile Çin’den sonra bölgedeki en önemli pazarlardan biri. Grab şimdi Kudo sayesinde ülkede banka hesabı/kredi kartı olmayan müşterileri de kazanma imkanı yakalayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>