Techinside Google News
Techinside Google News

Greener girişimi sürdürülebilirlik sağlıyor

. Avustralyalı bir temiz teknoloji girişimi olan Greener'in kurucusu Tom Ferrier yardım etmek istiyor. Sürdürülebilirlik ve iklim eyleminin karmaşık olması gerekmediğini savunuyor
- Advertisement -

Pek çok tüketici ve şirket, çevre üzerindeki etkilerini azaltmak ister ancak nereden başlayacağını veya gerekli değişiklikleri nasıl sürdüreceğini bilemeyebilir. Avustralyalı bir temiz teknoloji girişimi olan Greener’in kurucusu Tom Ferrier yardım etmek istiyor. Sürdürülebilirlik ve iklim eyleminin karmaşık olması gerekmediğini savunuyor.

Girişimi, tüketicilerin ve işletmelerin sürdürülebilirliği anlamalarına ve farklı satın alma kararları vermek gibi emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmak için karar verme sürecini basitleştirmeye yöneliktir ve ABD ve Birleşik Krallık’taki tüketicilerin yaklaşık yüzde 88’ini öneren bir istatistiğe işaret ediyor. İşletmelerin daha sürdürülebilir olmalarına yardımcı olmalarını istiyor.

Greener, tüketiciler için kullanıcının banka hesabına bağlanan, müşterilerin karbon etkileri hakkında bilgi edinmelerini ve 250’den fazla marka için potansiyel satın almalara dayalı olarak daha çevreci alışveriş konusunda daha iyi seçimler yapmaları için öneriler almalarını sağlayan bir uygulama sunuyor.

Çift taraflı bir teknoloji çözümü sunan Greener, aynı zamanda her büyüklükteki işletmeye, işletme türüne, büyüklüğüne, işletme modeline ve mevcut sürdürülebilir faaliyetlere dayalı olarak ayak izini azaltmaya yönelik özel çözümler sunuyor. Girişimin kurucusu Ferrier, bir işletmenin sürdürülebilirlik yolculuğunda nerede olduklarını görebileceğini ve karbon emisyonlarını ve atıklarını azaltmak için neler yapabilecekleri konusunda kişiselleştirilmiş, net tavsiyeler verildiğini söyledi. Şirket, tüketici uygulaması denemelerinden, alışveriş yapanların satın alımlarından kaynaklanan emisyonları yüzde 23 oranında azaltmasına yardımcı olduğunu gördü. Şirket ayrıca, alışveriş yapanların yeşil olmayan rekabet hizmetlerinden daha yeşil işletmelere geçmesiyle birlikte yüzde 10’a varan bir müşteri büyümesi elde etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir