Techinside Google News
Techinside Google News

Gri tonlama akıllı telefon bağımlılığını azaltabilir

Gri tonlama akıllı telefon bağımlılığını azaltma konusunda başarılı hale geliyor. Renksiz ekran, kullanıcılar için daha çekici oluyor.
- Advertisement -

Gri tonlama akıllı telefon bağımlılığını azaltma konusunda başarılı hale geliyor. Renksiz ekran, kullanıcılar için daha çekici oluyor.

Tüm akıllı telefon kullanıcıları ekran kullanım sürelerini kısaltmaya çalışıyor. Bunun için çeşitli uygulamalar olsa da en verimli yöntem telefonu daha az çekici hale getirmek. Dolayısıyla ekranı renksiz, gri tonlamalı bir hale getirmek ekran sürenizi azaltabilir.

Neden iPhone’unuzu Gri Tonlamaya Ayarlamalısınız?

Kısacası, rengi ortadan kaldırmak telefonunuzu daha az ilgi çekici hale getirir. Bu, dikkatinizin dağılmasına yönelik kendi eğiliminizi ortadan kaldırmaz. Çünkü gri tonlamada bile sosyal medyayı veya diğer dikkat dağıtıcı şeyleri arayabilirsiniz.

Bununla birlikte, gri tonlama kullanmak, dikkatinizi çekmek için savaşan görsel uyaranları azaltabilir. Bu, özellikle uygulamalarınızdaki agresif kırmızı bildirim balonlarını daha az fark edilir hale getirmek için etkili.

iPhone’unuzda gri tonlamayı ayarlamak oldukça kolay. Ayarlar uygulamasını açın ve Erişilebilirlik > Ekran ve Metin Boyutu > Renk Filtreleri seçeneğine gidin. Daha sonra, Renk Filtrelerini açın ve aşağıdan Gri Tonlama’yı seçin. Ayarlarınızda “Renk Filtreleri”ni arayarak da bulabilirsiniz.

Gri tonlamalı renk filtresinin yalnızca ekranınızı değiştirdiğini unutmayın. Bu nedenle, gri tonlamadayken çekilen tüm fotoğraflar ve ekran görüntüleri, ayarı devre dışı bırakırsanız yine de renkli olacak.

Gri tonlama ne kadar kullanışlı olsa da fotoğrafları görüntüleme konusunda başarısız diyebiliriz. Gri tonlamayı elinizin altında sürekli açıp kapatabileceğiniz bir hale getirebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Erişilebilirlik bölümüne gidin . Erişilebilirlik Kısayolu’nu seçmek için en alta kaydırın ve o menüde Renk Filtreleri’ni kontrol edin. Erişilebilirlik kısayolunu kullanmak için yan (veya kilit) düğmeyi üç kez tıkladığınızda Erişilebilirlik Kısayolu menüsünde seçtiğiniz özellik arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu kısayola eşlenmiş birden çok Erişilebilirlik özelliğiniz varsa, her seferinde doğru olanı seçmeniz için ek bir istem alırsınız.

Akıllı Telefon Bağımlılığınızı Doğru Şekilde Azaltın

Telefonunuzdaki sürekli birbirine bağlı sosyal medya dünyası sürekli olarak dikkatinizi çekmeye çalışsa da bir kısmını geri kazanmanın çok az yolu var. iPhone’unuz, bildirimleri azaltmaktan ve uygulamaları silmekten gri tonlamalı bir filtreyle telefonunuzu daha az ilgi çekici hale getirmeye kadar, akıllı telefon bağımlılığınızı dizginlemek için size seçenekler sunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir