Growth hacking hakkında bilmeniz gerekenler

0

İnternet üzerinden idare edilen bir iş kurmayı planlıyorsanız, “growth hacking” adlı kavramı mutlaka duymuşsunuzdur. Ne yazık ki bu kavramla ilgili yeterli Türkçe kaynak bulunmuyor. O nedenle yeni bir startup için kurulumun bir sonraki aşaması, yani “büyüme” kısmında neler yapılacağı çoğu zaman kestirilemiyor. Bu yüzden de çoğu girişim ilk yılını doldurmadan iflas bayrağını çekmek durumunda kalıyor.

Bu alanda sayılı yerel kaynaklardan biri de Lean Marketing Türkiye adlı platform. Geçtiğimiz yıl ücretsiz olarak yayınlanan “Growth Hacking’e Başlangıç” adlı e-kitap ile binlerce girişimciye rehber olan bu startup şimdi de bir portal kurarak, growth hacking videolarını paylaşmaya başladı.

Leanmarketing.co adresinden ulaşılabilen bu portalde büyüme taktikleri, çeşitli makaleler ve atölye çalışmaları ziyaretçilere ücretsiz olarak sunuluyor. Yeni bir iş kurmayı planlıyorsanız, bir iki adım sonrasında ihtiyaç duyacağınız büyüme taktikleri için bu platforma göz atabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>