Güle güle Eric Schmidt

0

Teknoloji dünyası yeni güne şok bir gelişmeyle uyanıyor. 

Google’ın ana şirketi Alphabet’in Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, görevinden ayrılacağını duyurdu.

Yönetim Kurulu Başkanı neden istifa ediyor?

2001’den beri Google’da çalışan ve Google’ın bugünkü dev boyutlarına ulaşmasında büyük katkısı olan, Alphabet’in yöneticisi ve ortağı Eric Schmidt, aynı zamanda 10 milyar doların üzerindeki kişisel serveti ile dünyanın en zengin 100 insanı listesinde de bulunuyor.

Schmidt’in görevinden neden ayrıldığı henüz netlik kazanmadı ancak Schmidt’in sadece görevinden ayrıldığı, şirket ile bağının ise “danışmanlık” göreviyle devam edeceği vurgulanıyor. Ancak “danışmanlık” görevinin genellikle görevden uzaklaştırılan hissedar yöneticileri onurlandırmak için kullanılan bir ünvan olduğu biliniyor. Dolayısıyla Alphabet’in yönetim kurulu içinde önemli fikir ayrılıklarının yaşanmaya başladığı ve ortakların birbiri ile ters düştüğü, yaşanan gizli krizin de Schmidt’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrılmasıyla sonuçlandığı tahmin ediliyor.

Yine de Alphabet içinden sızacak güvenilir haberler olmadan içeride ne olduğunu bilmek şimdilik imkansız görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>