Günde kaç saat video izleniyor?

0

video izleme süresi

İçerik yayıncılığının video odaklı bir hal almasıyla birlikte, kullanıcıların video izleme sürelerinde artış yaşanıyor. ABD’de video izleme sürelerine yönelik bir çalışma yapıldı.

1 günde video izleme süresi: 6 saat

ABD’deki teknoloji araştırma şirketi Nielsen, son dönemde trend haline gelen video yayıncılığına yönelik bir araştırma yaptı. Kullanıcıların video izleme süresini araştıran şirket, yetişkinlerin bir günde ortalama 5 saat 57 dakika video izlediğini açıkladı. 2017 yılında 5 saat 27 dakika olan bu ortalamanın, yarım saat daha artış göstermesi, video yayıncılığına olan ilgiyi ortaya koyuyor.

Şirketin araştırmasında TV, akıllı telefonda veya web’de video izleme, filmler, oyun konsollarında geçirilen süre bu ortalamaya dahil edildi. Geçirilen sürede 4 saat 10 dakika ile live TV birinci sırada yer aldı. Onu 2 saat 22 dakika ortalama ile internet ve bilgisayar takip etti. Son sırada ise DVD’ler ve oyun konsolları yer aldı.

18 yaşından büyükler için yapılan bu araştırmada Nielsen, genç yaştaki kişilerin yenilikleri benimsemede çok hızlı olduğunu belirtti.

video izleme süresi video izleme süresi

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>