Gündem: Performans testi

0

Yazılım testi ve kalitesi alanında Türkiye’nin en büyük etkinliği olan Testİstanbul, sektör profesyonellerini ve BT uzmanlarının katılımıyla 27 Mart’ta İstanbul Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Testİstanbul 2015’in ana konusu, özellikle finans, telekom ve sigortacılık sektörlerini yakından ilgilendiren “Performans Testi” oldu.

Önemli temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığı Testİstanbul 2015, bir Netflix çalışanının Türkiye’de konuşmacı olarak katıldığı ilk etkinlik olma özelliği taşıyor. Netflix Kıdemli Performans Mühendisi Martin Spier’ın yanı sıra, Facebook Kapasite Mühendisi Goranka Bjedov, Oracle Teknik Ekip Danışmanı Alexander Podelko ve Intechnica Performans Başkanı Ian Molyneaux da etkinlikte söz alan isimler oldu.

Biz de sizler için etkinlikte Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen ile sohbet ettik.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>