Güneş enerjili araç ön siparişe çıktı

0

Aperta Motors’a ait güneş enerjili araç ön siparişe çıktı. Aracın üretimine ise 2021 yılında başlanacağı duyuruldu.

Güneş enerjili araç: Aperta sEV

Aperta Motors tarafından geliştirilen Aperta sEV isimli güneş enerjisiyle şarj olan araç ön siparişe sunuldu. Tasarımıyla dikkat çeken aracın üst kısmında güneş panelleri bulunuyor.

Üretimine 2021 yılında başlanacağı belirtilen araç güneş enerjisiyle yolculuk imkanı sunarken, yedek bataryası da enerjinin yetersiz olduğu durumlarda devreye giriyor. Aracın ön sipariş için rezervasyonu 100 dolardan yapılırken, özelliklerine bağlı olarak aracın satış fiyatının 25 bin 900 ila 46 bin 900 dolar aralığında değiştiği belirtildi.

Aracın üst kısmında bulunan güneş paneli, araç için 74 km menzil sunuyor. Ancak tam dolu batarya ila aracın 1609 km yol gidebileceği belirtiliyor. Aracın menzilinin rakiplerinden fazla olmasının ana nedeni olarak ise aracın bir hayli hafif olması gösteriliyor. Aperta Motors’un kurucu ortağı Chris Anthony, kullandıkları teknolojiyi Never Charge ismiyle duyurdu. Anthony, güneşten alınan enerjiyle yılda 17 bin km yol gidilebileceğini söylüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>