Güneş enerjisi üretimi ile personellere zam yapıldı

0

Güneş enerjisi üretimi ile zam

ABD’de bir okulda, güneş enerjisi üretimi ile personellerin maaşına zam yapıldı. Elde edilen tasarruf, personellerin maaşına yansıtıldı.

Güneş enerjisi üretimi ile zam

Güneş panelleri konutlardan kurum binalarına kadar kolaylıkla kurulabilmesiyle büyük avantaj sağlıyor. Bu sayede elektrik faturasında yüksek oranlarda tasarruf sağlanabiliyor.

ABD’de Arkansas eyaletinde okul yöneticileri tarafından yenilenebilire yönelik önemli bir yatırım yapıldı. Lise ve beş farklı eğitim merkezinden oluşan okul kompleksinde giderleri azaltmak için güneş enerjisi projesi hayata geçirildi. Okul binasının yakınındaki boş bir araziye kurulan güneş enerjisi tesisi ile elektrik faturasında tasarruf sağlandı.

Elde edilen tasarruf, direkt olarak öğretmen maaşlarına yansıtıldı. Yıllık 45 bin dolar maaş alan öğretmenlere, yıllık 15 bin dolarlık zam yapıldı. Okul yönetimi, hem karbonsuz bir strateji izlerken hem de personellerin memnuniyetini artıracak önemli bir projeye imza atmış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>