Güneş panelli yolda hırsızlık yapıldı!

0

Güneş paneli hırsızlığı

Çin’de büyük bir tanıtımla açılan güneş panelli yolda, güneş paneli hırsızlığı gerçekleşti. Bu yolda, güneş paneli hırsızlığı yapılmasının arkasındaki nedenin maddi mi teknolojik olduğu mu araştırılıyor.

Güneş paneli hırsızlığı

Geçtiğimiz günlerde güneş panelleri ile kaplı bir otoyol açılışı yapan Çin, bu sefer hırsızlık haberi ile gündeme geldi. Shandong’daki deneysel yolda 3 cm’den daha ince kalınlıkta 100.000’den fazla güneş paneli bulunmaktaydı. Yetkililer 2 Ocak sabahı 6 inç genişliğinde ve 6 fit uzunluğunda olan güneş paneli parçasının eksik olduğunu tespit ettiler.

Yerel haber kaynaklarına göre profesyonelce yapılan bu parça alımının, binlerce dolarlık maliyete neden olacağı belirtiliyor. Maddi açıdan fazla bir getirisi olmayan bu hırsızlığın, çalışmayı sabote etmek amaçlı yaptığından şüpheleniliyor.

Hırsızların amacının kapsamlı olan bu çalışmayı engellemek mi yoksa projeyle ilgili bilgi almak amaçlı mı yapıldığı araştırılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>