Güney Kore 5G kullanmaya başlıyor

0

Güney Kore 5G

Güney Kore 5G kullanmaya geçerek, ağ teknolojilerinde yenilikçi ülkelerden biri olmak istiyor. Güney Kore 5G ağını kullanan ilk ülke olacak.

Güney Kore 5G hizmetini 2019’da başlatıyor

Dijitalleşme süreci, birçok cihazı internete bağlanabilir hale getiriyor. IoT teknolojisinde yaşanan gelişmeler ile internete bağlanan bu cihazlardan veriler toplanıyor, analiz ediliyor ve kullanıcıya sunuluyor. Daha sonra kullanıcı talimatları yeni bir veri transferine neden oluyor. Tüm bu süreçte veri transferinin gerçek zamanlı olarak yapılması, verimli bir çalışma için kritik öneme sahip oluyor. Bunun için Güney Kore oldukça hızlı adımlar atıyor.

5G testlerini başarıyla sürdürdüğünü açıklayan Güney Kore, 2019 yılının Mart ayında 5G kullanmaya başlayarak, 5G’ye geçen ilk ülke olacak. Daha önce Güney Kore’nin 2020 yılında geçeceği bekleniyordu ancak yapılan açıklama ile bunun 1 yıl erken olacağı ortaya çıktı. Birçok ülkede ise 2020-2023 yıllarında bu geçişin gerçekleşmesi bekleniyor.

Güney Kore’deki en büyük Telekom şirketleri SK Telecom, KT ve LG Uplus’ın 5G için gerekli alt yapıya sahip olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>