Güney Kore ABD yatırımları için vergi indirimi istiyor

güney kore abd yatırımları
güney kore abd yatırımları

Güney Kore ABD’deki yatırımlar için şirketlerin vergi indirimi almasını istedi. Samsung gibi şirketlere fırsatlar sunulması talep edildi.

Güney Kore ABD yatırımları için fırsatlar istiyor

Başkanlık ofisi yaptığı açıklamada, Samsung Electronics de dahil olmak üzere Güney Kore’nin önde gelen yonga üreticisi firmaların yatırımlarını kolaylaştırmak için vergi indirimleri talep ettiğini söyledi. Bunun içinde elektrik ve su için destekler gibi ABD teşvikleri yer alıyor.

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, Koreli mevkidaşı ve Qualcomm CEO’su, Samsung ve diğer yöneticiler ile her iki ülkenin de tedarik zinciri işbirliğinin güçlenerek fayda sağlayabileceğini söyledi.

Biden, otomobil üreticilerini ve diğer endüstrileri vuran küresel bir çip kıtlığının ortasında ABD çip endüstrisine destek verilmesini savundu. Nisan ayında Samsung dahil büyük şirketlerin yöneticileriyle bir araya gelen Biden, daha önce yarı iletken üretimi ve araştırmasına 50 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurmuştu.

Samsung daha önce Texas yonga fabrikasında, ilk çeyrekte bir kış fırtınasından kaynaklanan elektrik kesintilerinin neden olduğu bir kapanmayla yaklaşık 266 ila 355 milyon dalar zarara uğramıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz