Güney Kore hidrojen yakıtlı araçlara yöneliyor

0

Güney Kore hidrojen yakıtlı araçlar

Güney Kore hidrojen yakıtlı araçlara yönelik yasayı yürürlüğe koydu. Güney Kore, hidrojenli araçlar konusunda bir ilke imza attı.

Güney Kore hidrojen yakıtlı araçlar için yasa çıkardı

Günümüzde elektrikli araçlara yönelik birçok ülkede çeşitli teşvikler uygulansa da bu geçiş süreci yavaş işliyor. Bu geçiş sürecinde hidrojen yakıtlı araçlar kurtarıcı bir rol üstlenebilir.

Güney Kore’nin yürürlüğe aldı yeni yasayla birlikte hidrojen yakıtlı araçlar konusunda izlenecek stratejiyle ilgili detaylar netleşti. Bu yasayla Güney Kore Enerji Bakanlığı 2040 yılına kadar 6.2 milyon adet hidrojenli otomobil piyasaya sürece. Bununla birlikte 1.200 adet şarj istasyonunun hizmete sunulmasına yönelik de yeni bir adım atıldı.

Elektrikli otomobillere geçiş sürecinde Güney Kore, hidrojen yakıtlı araçlardan faydalanacak. Ayrıca 2020 yılında Güney Kore, 36 yeni şarj istasyonu ile en çok hidrojen şarj istasyonuna sahip ülke unvanına sahip olmuştu.

Güney Kore Enerji Bakanlığı, denetlemeleri artıracaklarını ve yakıt hücreleri için güvenliğin de maksimuma çıkartılacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>