Güney Kore’nin kripto para regülatörü ölü bulundu

0

Güney Kore’de kripto paralara karşı çok yoğun bir ilgi var. İlgi öyle büyük ki, vatandaşlarının onlarca milyar dolarının kripto paralara aktığını gören Güney Kore hükumeti bu konuda regülasyonlar hazırlaması için bir kurul oluşturdu ve hatta yabancıların ülkede kripto para ile işlem yapmasına da yasak getirdi. Güney Kore’nin kripto parayı tamamen yasaklayacağına dair söylentiler de uzun süre kripto para piyasasında büyük dalgalanmalara neden oldu.

Kripto paralar yasallaşacaktı

Ancak şimdi ülkede ilginç bir gelişme yaşanıyor çünkü hükumetin kripto para alanında gerekli düzenlemeleri hayata geçirmesi için oluşturduğu regülatör kurumun yöneticisi evinde ölü bulundu.

52 yaşındaki ekonomist Jung Ki-joon, hükumete bağlı Office for Government Policy Coordination’ın başkanı olarak görev yapıyordu ve kripto paraların regüle edilmesi için yoğun bir çalışma içindeydi.

Polis, Ki-joon’un ölüm nedeninin tespit edilemediğini ve adli tıpın konu üzerinde çalıştığını vurgularken, ailesi de Ki-joon’un herhangi bir hastalığının veya rahatsızlığının olmadığının altını çizdi. Peki bu bir cinayet mi yoksa doğal bir ölüm mü? Şimdi bu sorunun cevabını merak eden piyasalar Güney Kore’den gelecek açıklamaları bekliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>