Güvenli dijital ajanda uygulaması geliştirildi

0

dijital ajanda uygulaması

Güvenli dijital ajanda uygulaması olarak lanse edilen ProtonCalendar, kullanıcıların verilerine izinsiz şekilde erişilmemesini hedefliyor. Üstelik bu ajanda, mail hesaplarıyla da entegre olmuyor.

Dijital ajanda uygulaması: ProtonCalendar

Dijital ajanda uyuglamaları, artık günlük işlerimizi planlamamızda adeta kurtarıcı bir rol oynuyor. Bu ajandalarla, iş ve özel hayat için planlamalar yaparak, detayların unutulmasının önüne geçilebiliyor.

Ajanda uygulamalarının hepsi, hemen hemen aynı görevi yapıyor olsa da bu uygulamalar arasında da güvenlik en önemli özellikler arasında yer alıyor. Son yıllarda, ajanda uygulamalarına kullanıcı izni olmadan etkinlik ekleme gibi gelen haberler, güvenli ajandalara olan ihtiyacı ortaya koyuyor.

ProtonCalendar isimli ajanda uygulaması ise sahte bildirimler ve randevuların önüne geçilmesini sağlıyor. Üstelik ProtonCalendar uygulaması, ProtonMail’le bile entegre olmayarak eklemeleri tamamen kullanıcıya bırakıyor.

Böylelikle kullanıcı izni ve haberi olmadan ajandaya eklemelerin yapılmasının önüne geçilebiliyor. Web’de beta sürümünde olan ProtonCalendar’ın Android ve iOS platformları için uygulama versiyonu yayınlanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>