Güvenlik kameralarına siber saldırı yapıldı

0

güvenlik kameralarına siber saldırı

Verkada şirketine ait güvenlik kameralarına siber saldırı yapıldı. Bu saldırıyla birlikte birçok gizli bölgenin görüntüleri ortaya çıktı.

Güvenlik kameralarına siber saldırı düzenlendi

Güvenlik şirketlerinin uğradığı siber saldırılar, bu hizmetleri kullanan kuruluşlar için büyük zararlar oluşturabiliyor. Özellikle de güvenlik kameralarına yapılan saldırılar gizli görüntülerin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Verkada isimli bir güvenlik şirketinin uğradığı siber saldırı bunun son örneklerinden biri oldu. Büyük bir güvenlik şirketi olan Verkada’in uğradığı siber saldırıda, 150 bini aşkın kameraya yetkisiz bir şekilde erişildi. Bu erişimle birlikte şirketlerin, kurumların ve çeşitli tesislerin görüntüleri elde edildi.

Elde edilen görüntüler arasında Verkada’in kendi ofislerinden polis karakollarına kadar birçok görüntü yer alıyor. Hatta Verkada ile güvenlik konusunda anlaşmalı olan Tesla da bu saldırıdan etkilendi. Tesla’nın üretim fabrikasında bulunan 222 güvenlik kamerası da saldırıdan etkilendi.

Saldırıyı ise Tillie Kottmann isimli bir hacker grubu üstlendi. Kottmann grubu amaçlarının görüntülü denetimlerin kolay bir şekilde kırılabileceğini göstermek olduğunu söyledi. Kottmann grubu yalnızca gerçek zamanlı görüntülere ulaşmadıklarını, bu görüntüler arasında arşivlerin de yer aldığını belirtti. Hatta şirketin muhasebe kayıtlarına da erişimde bulunulduğu vurgulandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>