Techinside Google News
Techinside Google News

Hacker’lar HBO’dan fidye istiyor

Televizyon tarihinin en çok merak edilen dizisi Game of Thrones’u yayınlayan HBO, dizinin final sezonunda hacker’ların eline düştü.

Kanalın sunucularına giren ve henüz yayınlanmamış bölümlerle senaryoları ele geçiren hacker’lar, final sezonunun dördüncü bölümünü de göz dağı vermek için internet üzerinden yayınladılar.

- Advertisement -

Aynı hacker’ların şimdi HBO’yu rehin aldığı ve kanal yöneticilerinden fidye istediği haberi ortaya çıktı. Dizinin diğer bölümlerini yayınlamamak için kanaldan ödeme yapmasını isteyen hacker’ların ne kadar para istediği basına açıklanmadı ancak hacker’ların Mr.Smith ismiyle HBO CEO’suna gönderdiği email içindeki şu yorum fidyenin boyutu hakkında bilgi verebilir: “HBO, Game of Thrones için 12 milyon dolar değerinde pazar araştırması ve sadece dizinin son sezonu için 7 milyon dolar reklam yaptı. Bize harcayacağınız parayı da bir tür reklam yatırımı olarak düşünebilirsiniz.”

HBO Hacker’lara para ödemeli mi?

Hacker’lar bu konuda haklı olabilirler mi? Çünkü dizinin hacker’ların eline geçtiği haberleri dünyanın tüm medya kuruluşlarında birinci haber olurken, dizi için ölçülmesi imkansız boyutlarda bir reklam da yapılmış oldu. Hacker’lar şimdi bu hizmetin karşılığını istiyorlar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir