Haluk Bilginer, “Şahsiyet” ile International Emmy Awards ödülünü kazandı

0

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusuna International Emmy Awards’ta En İyi Erkek Oyuncu Ödülü…

Oyuncu Haluk Bilginer, “Şahsiyet” dizisindeki rolüyle International Emmy Awards’ta En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Bu yıl 47. kez dağıtılan ödüllerde Bilginer, “Şahsiyet” dizisindeki “Agâh Beyoğlu” rolüyle ödüle layık görüldü.

Haluk Bilginer, ödülünü 25 Kasım’da New York’ta düzenlenen törende aldı. Bilginer’in En İyi Erkek Ödülü’nü aldığı kategorideki rakipleri şöyleydi: Christopher Ecclesston (Come Home), Raphael Logam (Impuros) ve Jannis Niewöhner (Beat). 

Emekli bir adliye memuruna alzheimer teşhisi konur ve olaylar gelişir

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir.

Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir.

Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

Bilginer: TV’nin geleceğini internette görüyorum

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği “Şahsiyet”, Mart 2018’de puhutv.com’da seyirciyle buluşmuştu. . Dizinin yönetmenliğini Onur Saylak üstlenirken, senaryoyu da Hakan Günday kaleme aldı.

Ödül töreninin ardından İstanbul Havalimanı’nda gazetecilere konuşan Haluk Bilginer, internet ortamındaki dizileri başarılı bulduğunu ve TV’nin geleceğini internette gördüğünü söyledi.


(Dipnot: Haluk Bilginer’in layık görüldüğü International Emmy Awards’u diğer Emmy Awards ile karıştırmamak gerekiyor. International Emmy Awards’u Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi dağıtıyor ve merkezi New York’ta bulunuyor. 1969’da kurulan bu akademinin 60’tan fazla ülkede üyeleri var. 1946’da kurulan Televizyon Sanatları ve Akademisi ise 30 profesyonel çalışma grubuna sahip ve 25 binden fazla üyesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>