Hangouts, Slack ile rekabete hazırlanıyor

0

Google, uzun yıllardır işlettiği anında mesajlaşma yazılımı Hangouts için yeni planlar hazırlıyor. Gogole’ın Allo’yu yayına almasından sonra, mesajlaşma uygulaması olarak atıl kalan Hangouts’un kurumsal alana odaklanması bekleniyordu.

Google şimdi, Hangouts Chat isimli yeni bir uygulamasını duyurdu. Popüler kurumsal sohbet uygulaması Slack’e rakip olarak konumlandırılacak olan Hangouts Chat, Slack’te olduğu gibi, grup tartışmalarına, proje gruplandırmalarına, özel mesajlara, dosya ve link paylaşımlarına, alarm özelliklerine sahip olacak. 

GSuite kullanıcılarına açılacak olan yeni Hangouts Chat, aynı zamanda Hangouts Meet ile beraber çalışacak. Bu arada, eski, standart Hangouts uygulamasına ne olacağına dair Google açıklama yapmadı, ancak Allo’dan sonra Hangouts’un kişisel bir sohbet yazılımı olarak ortada görünmesini kimse beklemiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>