Hangouts video kalitesi düştü

0

Hangouts video kalitesi

Görüntülü toplantı yapmayı sağlayan Hangouts artan trafiklerden etkileniyor. Google Hangouts video kalitesi konusunda düşüş gösterdi.

Hangouts video kalitesi trafik nedeniyle düştü

Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim ile online toplantı platformlarına talep arttı. Bu da internet altyapısında ve sunucularda aşırı yüklenmelere neden olabiliyor.

Google’ın video konferans platformları da artan talepten etkilenmeye başladı. Google tarafından paylaşılan verilere göre, Google Meet’te günlük 2 milyar dakikalık görüşme yapılıyor. Benzer şekilde Hangouts tarafında da yoğun bir talep artışı yaşanıyor.

Google, yaşanan bu artış nedeniyle Hangouts’ta video kalitesinin düşebileceği yönünde uyarıda bulundu. Bunun için iOS tarafında yeni bir güncelleme yayınlandı. App Store’da bu güncellemede güvenlik konusunda iyileştirmelerin de olduğu belirtildi.

Dolayısıyla koronavirüs salgınında yaşanan artıştan Google da etkilenmiş oldu. Avrupa Birliği Komisyonu, platformlara video kalitelerini düşürmeleri ve internet altyapılarını rahatlamalarına yönelik çağrıda bulunmuştu. Google’ın bu düşürme hamlesi ise zorunlu bir strateji oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>