Hanzade Doğan Boyner, girişimcilik ekosistemini büyütme çağrısı yaptı

0

Dünyanın önde gelen yatırımcılarını ve girişimcilerini İstanbul’da buluşturan TOBB Startup Istanbul’un 10 Ekim’de Volkswagen Arena yapılan final konferansına katılan Hanzade Doğan Boyner, e-ticaret sektöründeki deneyimleri ile Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin gelişmesine yönelik önerilerini katılımcılarla paylaştı.

Girişimciliğin şirketler için de her zamankinden daha önemli hale geldiğini belirten Hanzade Doğan Boyner, yeni ekonomide yer bulan startupların başarısında girişimci şirket kavramının önemli rol oynadığının altını çizdi.

Startup İstanbul’un, Türkiye’yi küresel bir girişimcilik merkezi yapmanın önünü açacak önemli bir etkinlik olduğunu belirten Hanzade Doğan Boyner, şunları söyledi: “Türkiye, teknolojiye hızlı uyum sağlayan genç nüfusu ile büyük bir potansiyel taşıyor. Biz hepsiburada.com olarak bu potansiyelden heyecan duyduğumuz için yatırımlarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Ülkemizin ekonomisine ve potansiyeline inancımız tam. Bu yatırımlarla e-ticaret pazarını ve ekosistemi büyüyecektir. Türkiye’nin küresel girişimciliğin merkezi olmaması için hiçbir sebep yok. Girişimcilik ekosisteminin gelişmesi, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ekonomimizin hak ettiği noktaya gelmesinde önemli rol oynayacak. Türkiye pazarının cazibesini artırmak için girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor.”

Pazaryeri’nin girişimcilik ekosistemini büyütecek önemli bir kanal olduğunu vurgulayan Doğan Boyner sözlerine şöyle devam etti: “Pazaryeri ile perakendenin kaçınılmaz dijital dönüşüme öncülük ediyoruz. Pazaryeri’nde kayıtlı mağazaların ve hepsiburada.com olarak çalıştığımız tedarikçilerin toplam sayısı 6 bini geçiyor. Pazaryeri’nde kapılarımızı ticaret yapmak isteyen herkese açtık. Girişimciler de bizde mağaza açabiliyor ve hepsiburada.com güvencesiyle ürünlerini burada satabiliyor.”

Hanzade Doğan Boyner, son dönemde bir başka önemli yeniliği de ödeme alanında yaptıklarını ifade etti. E-ticaret ekosisteminin en önemli parçalarından biri olan ödeme sistemleri pazarında Hepsipay markasıyla yer aldıklarını belirten Doğan Boyner, “20 yıla yaklaşan e-ticaret tecrübemizle işletmelere yeni nesil, basit ve güvenli ödeme çözümleri sunacağız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>