Harley-Davidson elektrikli motosiklet markası çıkartıyor

0

Harley-Davidson elektrikli motosiklet

Harley-Davidson elektrikli motosiklet markası çıkararak çalışmalarını bu marka altında toplayan. Şirket, 2019’dan beri bu alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Harley-Davidson elektrikli motosiklet markası: LiveWire

2019’da Harley-Davidson, ilk tamamen elektrikli motosikleti olan LiveWire’ı piyasaya sürmüştü. Şirket, şimdi ise tamamen elektrikli bir motosiklet markası başlatmak için LiveWire ismini kullanmaya hazırlanıyor.

LiveWire ilk elektrikli motosikletini 8 Temmuz’da duyuracak ve bir gün sonra Uluslararası Motosiklet Şovu’nda gösterecek. Harley-Davidson, ilk LiveWire markalı motosiklette neler sunacağı konusunda pek ipucu vermedi. Ancak bu motosikletin kentsel kullanım için sunulacağı belirtildi.

Şirket LiveWire showroomlarını ilk olarak Kaliforniya’da açacak. Daha sonra ise LiveWire modelleri, Harley-Davidson bayilerine taşınacak.

Harley-Davidson, “LiveWire, Harley-Davidson’un mühendislik uzmanlığından, üretim izinden, tedarik zinciri altyapısından ve küresel lojistik yeteneklerinden yararlanacak” dedi. Harley-Davidson iki farklı alandaki çalışmalarını ayrıştırarak, daha odaklanmış bir strateji izleyebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>