Harley-Davidson elektrikli motosiklet üretimini durdurdu

0

Harley-Davidson elektrikli motosiklet

Hiç beklenmeyen bir kararla Harley-Davidson elektrikli motosiklet üretimini durdurdu. Bu kararda şarj ekipmanlarda yaşanan sorunun etkili olduğu söyleniyor.

Harley-Davidson elektrikli motosiklet üretimi için açıklama yaptı

Elektrikli araç sektöründe yaşanan büyüme ile Harley-Davidson gibi klasik odaklı dev markalar da bu sektöre yönelmeye başladı. Geçtiğimiz aylarda yeni bir elektrikli motosiklet modelini duyuran Harley-Davidson, ilginç bir kararla bu motosikletin üretimini durdurduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada, motosikletlerin şarj ekipmanlarında standart dışı bir durum tespit edildiği duyuruldu. Bu durumun kullanıcıları etkilemeyeceği, ancak buna göz yumarak satış yapmanın etik olmadığı belirtildi.

Harley-Davidson, şu ana kadar satışı yapılan elektrikli motosikletleri geri çağırmayacak. Ancak yeni elektrikli motosiklet satışı da yapmayacak gibi görünüyor.

Harley-Davidson sürücülere motosikletlerini evde şarj etmemelerini, bunun yerine bayilerinde bulunan ChargePoint noktalarını kullanmalarını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>