Harley Davidson’ın elektrikli motosikletiyle ilgili yeni gelişmeler

0

Firmanın yıl başından bu yana ön sipairş aldığı modele dair yeni gelişmeler mevcut

Bilindiği gibi, Harley Davidson elektrikli motosiklet üzerinde çalışıyordu. Hatta, geçen yılın sonunda tanıtılan LiveWire isimli modeli CES 2019’da tüketicilerin karşısına çıkarılmıştı. Şirket o dönem LiveWire için ön sipariş almaya başladığını da duyurmuştu.

LiveWire için 29 bin 799 dolar fiyat belirleyen Harley Davidson, bu modelle genç ve çevre için duyarlı motosiklet kullanıcıları hedefliyor. Reuters’da yayımlanan habere göre, böyle bir pazarın henüz mevcut olmadığı bildiriliyor. Haberde bu modelle ilgili en önemli sorunun fiyat olduğu da belirtiliyor. Bu fiyatın  Tesla Model 3 ile hemen hemen aynı seviyede kaldığı aktarılıyor.

Harley Davidson, ön sipariş sayısıyla ilgili açıklama yapmıyor

Harley Davidson’ın Ocak ayında bu yana ön sipariş aldığı LiveWire için şirketin ABD’deki 150 bayisinin 40’ından mevcut ve yaşlı sürücülerden sipariş geldiği öne sürülüyor. Nitekim Chicago’dan bir Harley Davidson bayisi LiveWire’a dört sipariş verildiğini ve bunların da mevcut sürücülerden geldiğini doğruluyor. Bununla birlikte, Harley Davidson ön sipariş konusu için yorum yapmaktan kaçınıyor. Giriş seviyesi bir klasik bir Harley Davidson motosiklet fiyatının 6 bin 900 dolardan başladığını not edelim.

LiveWire, 0’dan 100 km’e hıza 3,5 saniyede çıkabiliyor ve tek şarjla 180 km yol alabiliyor.

Harley Davidson’ın LiveWire ile ilgili yayımladığı videoyu aşağıda seyredebilirsiniz:

YouTube video

 

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>