Techinside Google News
Techinside Google News

HarmonyERP kurumsal ihtiyaçları buluta taşıdı!

İmalat alanında kritik öneme sahip olan ERP çözümlerini geliştiren yerli firmalardan HarmonyERP çözümlerini buluta taşıdı.
- Advertisement -

Günümüzde milyonlarca dolarlık bir otomobilden 1 liralık bir kaleme kadar herhangi bir ürünün, üretim maliyetini düşürmek ve sürecin en kısa sürede tamamlanmasını sağlamak için firmalar için kritik öneme sahip.

Çalışan performansını ve üretim sürecini optimize etmek için çok ciddi bütçeler harcanırken, özellikle imalat sürecinde ERP kritik öneme sahip. HarmonyERP bu alanda çözümler geliştiren yerli bir firma.

İmalathaneler için ERP kritik öneme sahip

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan ve maliyetleri ciddi derecede düşüren bulut teknolojilerin en büyük müşterileri arasında fabrikalar yer alıyor. Bulut ERP sayesinde yüksek sunucu ve satın alma maliyetleri ortadan kalkarken, verilere her yerden ulaşmak mümkün hale geliyor.

HarmonyERP ve CRM imalat sektöründeki bir firmanın tüm ERP ihtiyaçlarını karşılarken, firmaların ihtiyaçlarına göre uyarlanabiliyor. Üretim sahasından veri toplayarak sürecin çok daha iyi hale getirilmesini sağlarken, çeşitli yapay zeka algoritmalarından faydalanıyor.

Endüstri 4.0 ile uyumlu / hazır olan bu çözüm, yerli mevzuatlara uygunluğunun yanı sıra MRP ve maliyet modülü ile yabancı çözümlere karşı avantaj sunuyor.

HarmonyERP Cloud ise adından da anlaşılabileceği üzere bulut tabanlı bir çözüm. Esnek yapısı sayesinde küçük işletmelerin tamamına yakını tarafından kullanılabilirken, erişmek için bir akıllı telefona veya internet tarayıcısına sahip olmak yeterli.

Herhangi bir ek donanım ihtiyacı ortadan kalkaren, kiralama yapısı sayesinde sunucu yatırımı yapmanıza gerek kalmıyor. Ön muhasebe, resmi muhasebe, stok – depo – adres takibi ve POS tahsilatı içerdiği modüllerden sadece bazıları.

ERP nedir?

Enterprise Resource Planning – ERP’nin Türkçe karşılığı Kurumsal kaynak planlaması ya da işletme kaynak planlamasıdır. İşletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.

Kurumsal kaynak planlaması (KKP) sistemleri, bir işletmenin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirmeye veya bir araya getirilmesine yardımcı olmaya çalışan ve genelde kullanımı kolay olan sistemlerdir. Klasik bir KKP yazılımı işlem yapabilmek için bilgisayarın çeşitli yazılım ve donanımlarını kullanır.

HarmonyERP hakkında

1996 yılında AdaSoftERP olarak faaliyetlerine başlayan ve 2005 yılında HarmonyERP olarak adlandırılan şirket, 25 yılı aşkın süredir sadece imalat sektörüne hizmet veriyor ve ERP geliştiriyor. 2010 yılında Sakarya Teknokent’e giren ve son 1 yıldır Bulut ERP çözümü üzerinde çalışan HarmonyERP, 4 üniversitede uygulamalı ders olarak gösterilirken yaklaşık 50 kişiyi bünyesinde barındırıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir