Hastanede blockchain kullanılacak

0

hastanede blockchain

Güney Kore’de hastanede blockchain kullanılması için yeni bir ortaklık kuruldu. Bu ortaklık ile hasta verileri hasta kayıtları için blockchain sistemi kullanılacak.

Hastanede blockchain ile dijitalleşme olacak

Myongji Hastanesi ile Güney Koreli teknoloji şirketi BiCube arasında yapılan ortalık ile sağlık sisteminde dijitalleşme yaşanacak. BiCube tarafından geliştirilecek olan blockchain sistemi, Myongji Hastanesi tarafından kullanılacak. Böylelikle hastalara ait veriler blockchain ağı üzerinde tutulacak.

Blockchain sisteminin, hastaların verilerinin güvenliğini ve hastaya ait verilere yetkililerin daha kolay ulaşmasını sağlayacak. 2019 yılında kullanıma başlanması hedeflenen sistem, sağlık sektörü için önemli bir örnek olacak.

Ayrıca ilaç şirketlerinin de blockchain kullanmaya başlaması, sağlık hizmetlerinde dijital dönüşümün giderek hız kazandığını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>