Hastanede blockchain kullanılmaya başlandı

0

hastanede blockchain

Güney Kore’de bir hastanede blockchain kullanılmaya başlandı. Hastanede blockchain kullanımı, işlem süreçlerini dijitalleştiriyor.

Hastanede blockchain kullanımı hangi avantajlar sağlıyor?

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchain, sağlıktan lojistiğe kadar birçok alanda kullanılabiliyor. İşlem süreçlerinin blok zinciri ağına kaydedilmesi, anlık takip ve her zaman ulaşılabilirlik sağlıyor.

Güney Kore’deki Bilim Bakanlığı ve Seul Tıp Merkezi, blockchaini bir hastanede kullanarak, geleceğin örnek ‘akıllı hastanesini’ geliştirdi.

Seul tıp merkezi, blockchain ile idari süreçlerini dijitalleştiriyor. Böylelikle blok zinciri sistemiyle elektronik reçete yazılması, sağlık durumuyla belgelerinin verilmesi, sigorta düzenlemeleri gibi işlemler yapılabiliyor.

Blockchain sisteminin, akıllı hastanede kullanılması ile tüm işlem süreçlerinin entegrasyonu ve anlık takibi yapılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>