Hava taksisi Volocopter göreve hazırlanıyor

0

hava taksisi Volocopter

Japonya’da hava taksisi Volocopter göreve hazırlanıyor. 3 yıllık süre içinde hava taksisinin faaliyetlerine başlaması ve hizmete girmesi bekleniyor.

Hava taksisi Volocopter için hazırlık süreci

Hava taksisi konusunda lider şirketlerden biri olan Almanya merkezli Volocopter, artık hizmete hazırlanıyor. Japonya’da Volocopter’in 3 yıllık süre içinde faaliyetlerine başlayacağı belirtiliyor.

18 pervaneli bu hava aracı, Dubai’de 2017 tarihli uçuşuyla görücüye çıkmış ve 2018’de CES fuarında büyük bir ilgi görmüştü. Şimdi ise Volocopter, Japon Havayolları ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında Volocopter’in 3 yıl içinde faaliyete geçebileceği belirtiliyor.

Volocopter’in kullanımındaki ana amaç ise yolcu taşımacılığı olmayacak. Aracın ilk olarak kargo taşımacılığında kullanılması planlanıyor. Özellikle erişimi zor olan bölgelere Volocopter ile tıbbi malzeme taşınacak.

2 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesi bulunan hava taksisi, 35 km’ye kadar mesafe gidebiliyor. Bu sayede Volocopter, Japonya’da ciddi bir tecrübe kazanımı da sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>