Havacılık bilişim şirketi Hitit’e IATA’dan küresel sertifikasyon

0

Havacılık bilişim şirketi Hitit, dünyanın en büyük havacılık organizasyonu olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından sivil havacılığın koşullarını iyileştiren önemli çalışmalardan biri olan Yeni Dağıtım Kapasitesi’nin (NDC) en üst seviyesi olan dördüncü seviye sertifikasyon ile tescillendi.

Yeni sertifikasyon ürün yelpazesini yolcu lehine geliştiriyor

IATA tarafından geliştirilen NDC; havacılık sektöründeki satış kanalları ile ürün yelpazesini yolcu lehine genişleten, yolculara zengin bir içerik sunan ve bunu tüm kanallar arasında şeffaf bir şekilde yapılmasını sağlayan XML temelli bir sistemi. Havayolları, seyahat acentaları, küresel dağıtım sistemleri ve BT firmaları arasındaki iletişim kapasitesini genişleten NDC, bu yolla hava taşımacılığının kalitesini yolcular lehine geliştiriyor. Öte yandan Hitit’in çözümlerini kullanan havayolu firmaları, genişletilmiş ürün yelpazeleriyle ek gelirlerden elde ettikleri kârlılıkları artırabilecekler ve rezervasyon taleplerinde de maksimum kontrol sağlayabilecek. 

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Hitit Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Kişiselleştirme, zengin ve katma değerli içerikler ile endüstrisindeki oyuncular arasındaki iş birliği geleceğin havacılık sektöründeki dağıtım kanallarının gelişmesi için anahtar kavramlar. Hitit olarak bizler, en üst seviye NDC sertifikasyonu ile tescillenerek, endüstriye olan katkımızı en üst noktaya taşımaktan dolayı son derece mutluyuz” ifadesini kullandı. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>