Havacılıkta 3D baskı için ortaklık kuruldu

0

Havacılıkta 3D baskı

Boeing ve Oerlikon şirketleri, havacılıkta 3D baskı için ortaklık kurduğunu açıkladı. Havacılıkta 3D baskı ile titanyum bileşenler üretilebilecek.

Havacılıkta 3D baskı ve titanyum kullanımı

Boeing ve İsviçre teknoloji grubu Oerlikon, 3D baskı süreçlerini geliştirmek için bir ortaklık imzaladı. Beş yıllık ortaklık ile başlangıçtaki tozdan, ürünün tamamen basılması ve kullanımına kadar tüm süreçleri içeriyor. Üretimin, standart metallerin aksine titanyum ile yapılacak olması, daha güçlü bileşenlerin üretilmesini sağlayacak. Ayrıca daha az parça kullanımı sayesinde daha hafif hava araçları da üretilebilecek.

Geçtiğimiz günlerde havacılık sektörüne yönelik 3D baskı kullanımına yönelik bir hamle de Stelia Aerospace tarafından gelmişti. 3D baskı ile 1 metrekarelik uçak gövdesi yapan şirket, vida ve ek bileşenler içermeyen ağ örgülü bir gövde üretmeyi başardı.

Uzay ve savunma sektöründe 3D yazıcıların kullanımındaki artış ile köklü bir değişiklik yaşanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>