Havayı temizleyen otobüs yollara çıkıyor

0

havayı temizleyen otobüs

Havayı temizleyen otobüs İngiltere’de yollara çıkıyor. Hava filtresi sayesinde Southampton’ın havası daha temiz hale getirilecek.

Havayı temizleyen otobüs: Bluestar Bus

Hava kirliliği, dünyanın her yerindeki ülkeler için gittikçe daha tehlikeli bir hale geliyor. Dünya Sağlık Örgütü , hava kirliliği nedeniyle dünyada 4,2 milyondan fazla erken ölümün gerçekleştiğini iddia ediyor. Bunun için birçok ülke yenilenebilir enerji kullanımını artırmakla birlikte, çevre dostu ulaşım araçlarına yöneliyor.

İngiltere’nin en büyük otobüs ve demiryolu işletmecilerinden biri olan Go-Ahead Group, bu alanda oldukça yenilikçi bir projeye imza attı.

Bluestar Bus olarak adlandırılan yeni nesil otobüsler, üzerinde bir hava filtresi bulunduruyor. Filtre, havadaki ince partikülleri %99.5’e varan bir verimlilikle yakalıyor ve temiz havayı serbest bırakıyor. Böylelikle kirli havayı temiz hale getiriyor.

Bluestar Bus, İngiltere’de hava kirliliğinin kritik seviyelere ulaştığı Southampton’da faaliyete başlayacak. Böylelikle Southampton’ın 2020 yılına kadar temiz bir şehir olmasına yönelik önemli bir adım atılmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>