Techinside Google News
Techinside Google News

HBO hacker’lara 250 bin dolar teklif etti

Game of Thrones’un dünya çapındaki dev popüleritesi nedeniyle hacker’ların hedefi haline gelen televizyon kanalı HBO, çalınan bölümlerin yayınlanmaması için hacker’lara fidye ödemeyi kabul etmiş olabilir.

HBO’dan sızan e-postalar kanal yönetiminin hacker’lara 250 bin dolarlık bir “bug bulma ödülü” teklif ettiği ve bu ödülü almaları halinde kanalın hacker’lara karşı yasal bir şikayette bulunmayacağı garantisinin verildiği de anlaşıldı.

- Advertisement -

Ancak 7,5 milyon dolarlık fidye isteyen hacker’ların, bu teklife olumlu cevap vermedikleri anlaşılıyor. 

250 bin dolarlık teklifin ardından yayınlanmamış bölümlerin senaryolarını internete koyan hacker’lar böylece tehditlerinde ciddi olduklarını da vurgulamış oldular.

Hacker’lar, dizinin yayınlanmamış bölümlerini çaldıklarını ispat etmek için, 7. sezonun 4. bölümünü henüz yayına girmeden önce internette yayınlanmışlardı.

Dizinin bölümlerini çalan hacker’lar ise internetten yaptıkları bir açıklamada, HBO yöneticileri ile haftalardır pazarlık yaptıklarını ancak kanal yöneticilerinin verdikleri sözleri tutmadıklarını ve onları oyalamaya çalıştıklarını vurgulamıştı. Gelişmeler bu şekilde devam ederse, hacker’ların dizinin yayınlanmamış bölümlerini blok halinde internete koyarak kanala önemli bir seyirci ve reklam kaybı yaşatmaları da muhtemel görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir