HDR özellikli UHD gözlük tanıtıldı

0

HDR özellikli UHD gözlük

Panasonic, dünyanın ilk HDR özellikli UHD gözlük projesini tamamladı. HDR özellikli UHD gözlüğün tanıtımı, CES 2020’de gerçekleşti.

HDR özellikli UHD gözlük özellikleri

Birçok teknoloji şirketi sanal gerçeklik gözlükleri geliştiriyor olsa da bu gözlükler hemen hemen aynı özelliklere sahip. Panasonic bu konuda bir ilki gerçekleştirerek, dünyanın ilk HDR özellikli UHD VR gözlüğünü geliştirdi.

2.560 x 2.560 piksel çözünürlüğündeki bu gözlük, yaklaşık 250 gram ağırlığa sahip. 1,3 inçlik OLED ekranı bulunan gözlük, HDR teknolojisi sayesinde daha fazla renk ve parlaklık sunuyor. Panasonic, gözlükteki kulaklıkta ise kendi ses teknolojisini kullandığını belirtti.

Yüksek çözünürlüklü görüntü deneyimi sunan gözlük, bilgisayar ve akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. UHD VR gözlüğün önümüzdeki yıllarda piyasaya çıkması bekleniyor.

Panasonic’in yeni model akıllı gözlüğünün, sallantıda olan VR gözlük sektöründe talep görüp görmeyeceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>