Techinside Google News
Techinside Google News

Her telefon, potansiyel bir toplantı!

- Advertisement -

IMG_1307
Her yıl düzenlenen Cisco Collabration Summit, bu yıl 7 Aralık’ta San Francisco’da geniş bir katılımla başladı. İş ortakları, analistler ve basın mensuplarının izlediği etkinlikte konuşan Cisco CEO’su Chuck Robbins, 2 önemli görevleri olduğunu söyledi; kurumların verimliliğini artırmak ve onların dijitalleşmesine destek olmak.

Cisco, geride bırakmak üzere olduğumuz yılı, ciddi satın alımlar ve işbirlikleriyle geçirmişti. Bunlar arasında iletişimi özelleştirme konusunda başarısıyla dikkat çeken Tropo ve konferans konusunda geliştirdiği yöntemlerle beğeni toplayan Acano vardı.

IMG_1324

Cisco Spark, şimdi daha yetenekli.

Satın alınan şirketlerle beraber Cisco, müşterileri ve iş ortaklarının beklediği duyuruyu yaptı ve 2015’te duyurulan Spark adlı hizmetini daha da geliştirerek kurumların iletişimini daha verimli ve keyifli yapmasını sağlayacak çözümleri paylaştı.

Böylece iletişimi de bulut ortamına taşıyan firma; mobil cihazları, web ve video konferans ortamlarını birbirine bağlayarak çalışanların zaman kaybetmeden bilgiyi en değerli olduğu zamanda paylaşılması konusunda önemli iyileştirmeler gerçekleştirmiş oldu.

Microsoft’un Office 365’teki arama özelliği duyurusunun üzerinden çok geçmeden zaten arama hizmetleri ve konferans çözümlerindeki ürünleriyle tanınan Cisco’nun, bu hizmetlerini bulut ortamına taşıması, rekabetin buluta kaydığını ve Cisco’nun da bu rekabete sıkı hazırlandığını kanıtlamış oldu.

IMG_1337

Konferans, verimi artıyor!

Trafik ve park sorunu yaşayan metropollerden biri olan İstanbul’u hafızanızın bir köşesinde tutun. Aynı zamanda, günlük hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlarını mesai saatinde çekmeceye atmak yerine işlerini de bu ekrandan da takip etmek isteyen ofis çalışanlarını düşünün. Cisco, tam olarak bu ihtiyaçları karşılayacak, güvenliğin ve kullanıcı deneyiminin ön planda tutulduğu bir çözümle şirketlerin verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Gelen her telefonun potansiyel bir toplantıya dönüşebileceğini belirten Cisco, videonun sunduğu avantajları da hatırlatarak, video konferansla beraber veri paylaşımı ve ajanda yönetiminin de en az telefonla konuşmak kadar basit olması gerektiğini ve bunun için çalıştıklarını söylemekten çekinmiyor.

Fırsatlara göz atmanızda fayda var

Firma, Spark Messaging ile beraber standartları yükselmiş kurumsal mesajlaşma, uçtan uca şifreleme, güvenli arama, akıllı filtreler ve bildirimler gibi yeteneklerin sunulduğunu iddia ediyor.

Uygulama geliştiriciler için önemli bir fırsat olan Cisco Spark, diğer popüler platformlarla haberleşecek API’ler sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlayabiliyor.

Cisco Spark hakkında daha fazla bilgi almak, uygulamaları denemek için http://www.ciscospark.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir